2024-06-15

TOP ALIT

BLOG

Szukamy sukienki na wesele dla druhen! Na co zwrócić uwagę?

Jeśli jesteś na tym etapie planowania ślubu, oznacza to, że masz już wybraną suknię ślubną! Gratulacje! Teraz nadszedł czas, aby znaleźć idealną suknię dla druhen. Chociaż może się to wydawać trudnym zadaniem, biorąc pod uwagę różne preferencje każdej z pań zaproszonych do tej roli, zaraz się przekonasz, że wcale nie musi tak być.

Mamy dla Ciebie sporo wskazówek, dzięki którym ten proces może stać się przyjemny, bezproblemowy i, co najważniejsze, niezapomniany! Usiądź wygodnie i sprawdź podpowiedzi, które przygotowaliśmy, abyś miała pewność, że Ty i Twoje druhny będziecie zadowolone ze swoich sukienek w 100%.

Na czym polega sztuka doboru sukien dla druhen?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak każda druhna poradzi sobie ze znalezieniem idealnej sukni, skoro każda z nich ma inny styl, budowę ciała i budżet. Po pierwsze, należy pamiętać, że obecnie wiele przyszłych panien młodych nie naciska na to, aby ich druhny zakładały dokładnie tę samą suknię, zamiast tego wolą spójny wygląd dopasowany do przyjęcia weselnego oraz taki, który będzie uzupełniał ich suknię ślubną. Takie sukienki na wesele Jest to doskonały wybór, ponieważ daje to druhnom mniej ograniczeń i zapewnia większą kreatywność w wyborze sukni!

Każda z nich może wybrać sukienkę pasującą do jej typu sylwetki i pokazać swój własny styl, dzieląc się podobnymi elementami w swoich kreacjach. Będą mogły także zapewnić sobie wygodę i pewność siebie, wiedząc, że wybrały własną suknię zgodnie z preferencjami.

Kolor to podstawa do wyboru spójnych sukien weselnych dla druhen

Najczęstszym kryterium, którym należy się kierować przy wyborze sukni dla druhen jest właśnie kolor. Z punktu widzenia panny młodej wybór koloru bazowego i wybranie przez druhny sukienek z tej samej rodziny kolorystycznej jest koniecznością, aby stworzyć spójny i estetyczny wygląd.

Różne odcienie danego koloru połączą wszystkie te kreacje w sposób wyjątkowy, ale także klasyczny, elegancki i wyrafinowany. Dla przykładu, jeśli motywem przewodnim Twojego ślubu jest róż, zorganizowanie przyjęcia weselnego w różnych odcieniach różu to świetny sposób na jego wyróżnienie – przy jednoczesnym zachęcaniu do zachowania indywidualnego stylu i zapewnieniu pożądanej przy wyborze sukienki na wesele elastyczności.

Fasony weselnych sukienek dla druhen – co z tym aspektem?

Sukienki o podobnym fasonie nie są wymagane, ale o tym ostatecznie decyduje panna młoda. Zatem zastanów się, czy chcesz, aby wszystkie Twoje druhny miały na sobie dopasowane suknie kolumnowe czy też lepszym pomysłem byłyby zwiewne sukienki z szyfonu? Dobrym wskaźnikiem może być tutaj nawiązanie do miejsca i pory roku.

Na przykład letni ślub na świeżym powietrzu może inspirować do tego, by wybrać sukienki bez rękawów, z odkrytymi ramionami lub zwiewne. Z drugiej strony, zimowy ślub w pomieszczeniu może sugerować sukienki na wesele wykonane z cięższego materiału i zakrywające rękawy.

Baw się dobrze przy wyborze motywu sukienek na wesele dla druhen

Ciekawym pomysłem jest sugestia, aby wszystkie druhny miały na sobie podobne wzory lub tkaniny mogą to być np. sukienki z kwiatowymi wzorami lub sukienki na wesele z cekinami. Możesz nawet powiązać wygląd wszystkich towarzyszących Ci pań za pomocą akcesoriów.

Noszenie tego samego dodatku przez wszystkie druhny to wspaniały, spersonalizowany akcent, który może nawet stanowić świetny prezent w ramach podziękowań za pełnienie tej roli. Od biżuterii, przez kopertówkę, aż po dodatki do włosów – każda taka inspiracja stanowi coś wyjątkowego, co druhna może założyć na Twój ślub, a później także może stanowić pamiątkę przypominającą o tym wyjątkowym dniu.